Milline valida – puidust või kangaga kaetud voodi?

Milline valida – puidust või kangaga kaetud voodi?

Magamistoas me magame ja puhkame, aga sinna poeme ka peitu stressi ja igapäevaste murede eest. See on meie puhkuse ja rahu oaas, kus veedame umbes kolmandiku oma elust. Sel põhjusel tuleb kodusisustuse loomisel või uuendamisel magamistoale erilist tähelepanu pöörata. Iseäranis toa peamisele rõhuasetusele – voodile.

Mööbli otsinguga juba algust teinud lugeja nõustub, et praegu on turul kõige populaarsemad puidust ja kangaga kaetud voodid. Teie valikuprotsessi hõlbustamiseks toovad ettevõtte LONAS mugavusmeistrid välja puidust ja kangaga kaetud voodite erinevused, plussid ja miinused.

Lonas - Milline valida – puidust või kangaga kaetud voodi?

Puidustvoodid

Plussid

  • Vastupidavus.
  • Kerge puhastada.

Miinused

  • Kesine värvivalik.
  • Kõva peats, millele pole mugav toetuda.
  • Massiivsus väikeses ruumis.

Puitmööbel ehib eestlaste kodusid juba iidsetest aegadest. Arvati, et puit toob koju hubasust, elegantsi ja luksust. Sarnane mõtteviis on säilinud tänini. Puust valmistatud voodeid sobitatakse endiselt hästi nii klassikalisse kui ka modernsesse magamistoainterjööri.

Millele tähelepanu pöörata?

Voodi vastupidavus, hooldus ja stiil olenevad valitud puiduliigist. Ehkki voodeid valmistatakse väga erinevast puidust, on magamistoamööbli seas kõige populaarsemad mänd, kuusk, tamm ja saar.

Kuusest ja männist mööbel on odavam, sest tegu on üsna pehme puiduga, millele tekivad kergesti kriimustused. Ent kuusest ja männist valmistatud voodid on ühtaegu määrdumis- ja niiskuskindlad ning peavad vastu temperatuurikõikumistele. Ühtlasi iseloomustab seda okaspuitu hele, kuldne toon, mis lisab toale hubasust ja naturaalsust.

Samas üks luksuslikumaid mööblipuitusid on tamm. Tamme ei peeta ilmaasjata puude kuningaks – tegu on ülitugeva ja kriimustuskindla materjaliga, mis aitab sisustuses luua ainulaadsuse tunde. Tõsi, disainispetsialistide väitel sobib sellest puidust valmistatud voodi üksnes ruumikasse magamistuppa. Väikeses ruumis võib tammemööbel jätta liiga raske ja massiivse mulje.

Ja viimaks, puitmööbli tootjad hindavad sama kõrgelt ka saart. See on kahvatu tooniga puit, mis reageerib niiskusemuutustele ja temperatuurikõikumistele vähesel määral. Saar on tugev ja teenib kaua.

Lonas - Milline valida – puidust või kangaga kaetud voodi?

Kangaga kaetud voodid

Plussid

  • Lai kanga- ja värvivalik.
  • Mugavus.

Miinused

  • Raskem puhastada.

Kangaga kaetud voodite peamine eripära seisneb nende pehmuses ja mugavuses. Kõik sellise voodi omanikud võivad kinnitada, et raamatut lugeda või filmi vaadata on siin puhas lust.

Lonas - Milline valida – puidust või kangaga kaetud voodi?

Teine seda tüüpi voodi eelis on lai värvi- ja kangavalik. Kui puidust voodi valimisel pakutakse meile vaid mõnda naturaalse puidu toonivõimalust, siis kangaga kaetud voodi võimaldab valida mitmekümne, mõnikord isegi mitmesaja erineva tekstuuri, värvi ja toonivarjundi seast.

Millele tähelepanu pöörata?

Materjali valikul ei tuleks lähtuda üksnes värvist või kanga mustrist. Pöörake tähelepanu kanga koostisele, kvaliteedile ja hooldusele. On tähtis läbi mõelda, milline kangas sobib teile kõige paremini – sünteetiline või naturaalne. Naturaalsed kangad on pehmemad, kuid neid on raskem puhastada. Sünteetilised materjalid on mõneti teistsugused. Neid on kerge puhastada ja mustus ei tungi neisse kuigi kergesti, aga selline kangas on kõvem ja mitte nii meeldiv keha vastas.

Lonas - Milline valida – puidust või kangaga kaetud voodi?

Spetsialistid soovitavad kangaspeatsiga voodi valida ka siis, kui magamistuba asub maha põhjapoolses osas või seal on jahedam kui mujal. Voodipeats hoiab seinast kiirguvat külma kinni, nii et voodis on märksa soojem lamada ja magada.

Kuidas valida, kas puidust või kangaga kaetud voodi?

Kõige sobilikuma lahenduse valimisel tuleks arvesse võtta magamistoa ruumikust ja interjööri, isiklikke vajadusi ja harjumusi, samuti perekondlikku olukorda. Kui magamistuba ei ole kuigi avar, ärge valige massiivset puitvoodit ega laia peatsiga voodit. See muudab toa visuaalselt veel väiksemaks. Kui kasvatate väikeseid lapsi, eelistage sünteetilise kangaga kaetud, saarest või tammest valmistatud voodit. See on keskkonnamõjude suhtes vastupidavam ja seda on kergem puhastada. Kui tahate toale rohkem iseloomu ja sarmi lisada, on parim valik kauni peatsiga voodi.

Tõsi, kui teie jaoks on kõige olulisemad mugavus ja võimalus mõnusalt lugeda, filme või sarju vaadata, siis peaks teie valikuloendi eesotsas olema naturaalsete kangastega kaetud ja polsterdusega magamistoamööbel.

Lonas - Milline valida – puidust või kangaga kaetud voodi?

LONAS voodid rahuliku ja kvaliteetse une heaks

LONAS magamistoavoodite loomisel on mugavus ja kvaliteetse une eesmärk ühitatud esteetika ja subtiilsusega. Kindel voodikonstruktsioon, mugavalt juhitav mehhanism ja parima kvaliteediga materjalid tagavad vastupidavuse ja kerge kasutuse. Ainulaadsed peatsid lisavad voodile isikupära ja unikaalsust.

Tootja LONAS veebipoes lonas.ee saate valida erinevate voodikanga mustrite vahel, ühitada patju ja tumbasid ning luua oma magamistoa keskkonnaga ideaalselt kokku sobivaid omanäolisi kooslusi.

LONAS mugavusmeistrid kannavad hoolt nii voodi õigeaegse tasuta kohaletoimetamise eest kui ka panevad selle rekordiliselt lühikese ajaga kokku. Tööajal tuleb voodi kohaletoimetamisele pühendada kõigest pool tundi, mille järel ei ole vaja muretseda isegi allesjäänud pakendite pärast. Rõõm värskenduskuuri läbinud magamistoast ja rahulik uni teie kodu heaks.

Lonas - Milline valida – puidust või kangaga kaetud voodi?

Rohkem hea une soovitusi leiate FACEBOOKi grupist HEA UNE KLUBI