Pleedide hooldamine: kuidas hooldada villaseid ja puuvillaseid tooteid?

Pleedide hooldamine: kuidas hooldada villaseid ja puuvillaseid tooteid?

Kui mõnus on külmal talvepäeval end pehme teki sisse mässida, kuuma teed juua ja oma lemmikfilme vaadata... Või jahedal suveõhtul, õues, rõdul või terrassil vesteldes, mähkida õlad kangasse, mis loob soojust ja hubasust... Me kasutame pleede palju ja sageli, seega on oluline teada, kuidas nende eest õigesti hoolitseda.

Pleedi hooldusomadused määratakse kindlaks kangaga, millest see on valmistatud.Looduslikud pleedid on tavaliselt valmistatud villast või puuvillast. Seepärast annab LONASe meeskond täna ülevaate nende toodete omadustest ja hooldusest.

Villaste pleedide hooldus

Inimesed on villa ja sellest valmistatud tooteid hinnanud juba iidsetest aegadest alates. Looduse poolt loodud loodustoode on erakordsete omadustega - vill on pehme, vastupidav, keskkonnasõbralik, suudab säilitada optimaalset kehatemperatuuri ja tal on loomulik kaitse mustuse vastu, lanoliin, mis takistab mustuse kinnitumist materjali külge.

Villaste pleedide hooldusomadused sõltuvad sellest, millisest villast need on valmistatud. Tegelikult on kõige levinum villase pleedi tüüp valmistatud meriinovillast. See on meriinolammaste vill, millel on mitte ainult kõik villa head omadused, vaid mis on ka palju pehmem ja pehmem kui looduslik vill, ei tekita ärritavat sügelust ja on antibakteriaalsete omadustega.

Kui on aeg oma villast pleedi puhastada, kontrollige kõigepealt kangal olevat hooldussilti. Tavaliselt leiate sellelt ühe järgmistest puhastusmeetoditest: 

  • Pesemine. Kui näete kangasildil vanni meenutavat ikooni, tähendab see, et pleed on masinpestav. Masinpesu korral valige spetsiaalne villaprogramm ja seadke temperatuuriks 30 °C. Kui näete vanni kastetu käega ikooni, võite pesta ainult käsitsi. Pesemiseks soovitame kasutada vedelat pesuainet lanoliiniga, mis taastab villakarvade rasvatasakaalu. Samuti soovitame vältida pesupulbreid, sest nende graanulid ei lahustu täielikult ja võivad kangasse kinni jääda, mistõttu see muutub raskemaks.
  • Keemiline puhastus. Kui näete hooldussildil tähte "P", tähendab see, et pleed sobib ainult keemiliseks puhastamiseks. Kuivpuhastus mitte ainult ei eemalda kangast plekke, vaid taastab ka villaste toodete kohevuse ja pehmuse.

Siiski tasub teada, et villaseid tooteid ei ole soovitatav väga tihti pesta. Neid tuleks sagedamini värskes õhus tuulutada, vältides otsest päikesevalgust.

Puuvillase pleedi hooldus

Puuvill on üks populaarsemaid looduslikke kiudkangaid ja seda kasutatakse paljudes tekstiilitoodetes. Pleedid ei ole erandiks. Selle populaarsus tuleneb selle suurepärasest omadustest. Puuvillane kangas on pehme ja õrn, imab hästi niiskust, võimaldab kehal hingata, on vastupidav ja mitteallergiline.

Lisaks kõigele sellele on puuvillast saanud atraktiivne kangas ka tänu selle hõlpsale hooldusele. Puuvillased pleedid ei vaja erilist hooldust ja neid võib pesta madalal temperatuuril 30 °C pesumasinas või käsitsi. Siiski ei saa puuvillaseid pleede üldiselt masinaga kuivatada ega valgendada. Neid on kõige parem kuivatada rippudes ja lõdvalt välja väänatud kujul.

LONAS pleedid koduseks mugavuseks

LONASe laiast valikust leiate kvaliteetseid ja pehmeid pleede, mis on valmistatud kvaliteetsest meriinovillast või puuvillast.

  • Meriinovillased pleedid. Meie 100% PREMIUM meriinovill, mis on pärit Mongooliast, maailma kõige puhtamast villakasvatusriigist, võimaldab meil valmistada pehmeid ja kohevaid pleede. Ja tänu Itaalias toimuvale parkimisprotsessile on pleedid kašmiiri efektiga ja veelgi meeldivama puudutusega.
  • 100% puuvillased pleedid. Looduslikust puuvillakiust valmistatud LONAS pleedid mitte ainult ei soojenda teid mõnusalt, vaid on ka stiilne täiendus teie kodu interjöörile, mis võib muuta teie magamistoa voodi või diivani stiilseks.
  • Taaskasutatud materjalist puuvillased pleedid. Jätkusuutlikud ja keskkonnasõbralikud LONASe pleedid on valmistatud GRS (Global Recycle Standard) sertifitseeritud puuvillast. Pehme, õrn kangas, mis on kootud iidsetel kudumismeetoditel, on nii stiilne kodukujundusdetail kui ka hubane kaaslane jahedatel õhtutel.

Loe edasi: https://www.lonas.ee/et/125-pleedid/