5 nõuannet, mis aitavad hoida rätikuid ja hommikumantleid pehmetena

5 nõuannet, mis aitavad hoida rätikuid ja hommikumantleid pehmetena

Igapäevane mugavus kodus koosneb väikestest ja mõnikord märkamatutest detailidest. Ilmselt nõustute, et üks neist on pehme ja kohev rätik ja hommikumantel, mis ootavad meid pärast mõnusat dušši või vanni.

Seepärast jagab LONASe meeskond nõuandeid, kuidas vannitoatekstiili lihtsalt hooldada, et see ei muutuks kõvaks ja karedaks.

  1. Peske regulaarselt

Rätikud ja hommikumantlid saastuvad igapäevaselt mustuse, meie naharakkude, juuste ja nahahooldusvahendite jääkidega, mis muudavad kangad kõvaks ja karedaks. Et rätikud ja hommikumantlid oleksid puhtad ja pehmed, tuleb neid regulaarselt - kord nädalas - pesta.

Mis tahes kangast pestes on väga oluline järgida toote hoolduseeskirju. Üldreeglina võib rätikuid ja hommikumantleid pesta 40-60 °C juures. Kõige kõrgemal lubatud temperatuuril pesemine on kõige tõhusam bakterite ja mustuse eemaldamiseks kangast, kuid kõrge temperatuur põhjustab ka kõige tõenäolisemalt kulumist. Seetõttu on soovitatav rätikuid ja hommikumantleid pesta kord kõrgemal ja kord madalamal temperatuuril.

  1. Ärge kasutage pehmendajat liigselt

Kas ma pean pehmemate kangaste jaoks lisama rohkem pehmendajat? Nii paradoksaalne kui see ka ei tundu, liiga palju pehmendajat muudab rätikud ja hommikumantlid karedaks ja kõvaks. See juhtub seetõttu, et loputamata jäägid kogunevad kangasse ja kuivades kõvenevad.

Seega, kui märkate, et teie kangad on pärast pesemist jäigaks muutunud, peske neid uuesti, lisades pesumasinasse klaasi äädikat. Äädikas puhastab kangad kõigist pesuainejääkidest ja eemaldab lõhnad.

  1. Vältida pesupesemisvalgendajat

Kas teadsid, et pesupesemisvahendil on negatiivne mõju kangakiududele? Valgendaja kasutamine muudab rätikud ja hommikumantlid juba mõne pesukorra järel kõvaks ja karedaks. Et säilitada kangaste valget värvi, ärge peske rätikuid ja hommikumantleid koos teiste kangastega, isegi kui need on heledat värvi.

  1. Sool, et pehmendada jämedad helbed

Kui soovite, et teie vannitoatekstiil oleks pehme ja kohev, leotage neid mitu korda aastas soolalahuses. Enne pesemist leota rätikuid ja hommikumantleid soolalahuses (2-3 supilusikatäit soola 5 liitri sooja vee kohta) ja lase neid 30-40 minutit vedeleda. Seejärel peske kõik pesumasinas, kasutades vedelat pesuvahendit.

  1. Kuivatada trummelkuivatis või varjus.

Kui teil on automaatne trummelkuivati, kuivatage selles rätikud ja hommikumantlid. Need on kuivatist välja tulles pehmed ja õrnad. Vältige kuivatamisel siiski kõrgeid temperatuure, sest need võivad kangad kokku tõmbuda.

Kui rätikuid ja hommikumantleid kuivatatakse õues, püüdke neid kuivatada varjus, sest erksas päikesevalguses pleekuvad kangad. Samuti ärge kuivatage pesu üle, sest see muutub jäigaks ja karedaks.

Kvaliteetsed kangad - pikaealisuse garantii

Kui soovite, et teie vannitoatekstiil kestaks kaua ja oleks usaldusväärne, peate kõigepealt ostma kvaliteetseid tooteid. Madala kvaliteediga kangad, isegi kui nende eest on hoolt kantud kõigi reeglite kohaselt, muutuvad kiiresti määrdunud ja karedaks. Kui otsite kvaliteetseid rätikuid ja hommikumantleid, valige looduslikke kiudkangaid, mis imavad hästi vett.

LONAS e-poes ja müügisaalides on saadaval LONAS HOME kollektsioon pehmeid, õrnu ja ülitugevaid rätikuid ja hommikumantleid. Looduslikest ja kvaliteetsetest materjalidest valmistatud vannitoatekstiilid on kergesti hooldatavad, kestavad kaua ja pakuvad kvaliteetset teenust.

Loe edasi: https://www.lonas.ee/et/212-vannitoa-tekstiilid/