Miks tasub valida linast voodipesu?

Miks tasub valida linast voodipesu?

Lina on esimene kiud, mida hakati kasutama kanga kudumiseks. Selle ajalugu on peaaegu 8000 aasta pikkune. Lina oli kergesti kättesaadav ja see oli kõige populaarsem kangas ning jäi selleks ka pärast 14. sajandit, kui puuvill Euroopasse jõudis. Hiljem, 18. sajandil, kui toimus tööstusrevolutsioon ning Põhja Ameerikast toodi palju odavamat puuvilla, kaotas lina oma populaarsuse, sest selle töötlemine nõudis palju aega ja käsitööd. Tänapäeval aga, kui ühiskond on hakanud taas väärtustama looduslikkust ja käsitöö kvaliteeti, peetakse linast tooteid luksuslikuks ja hinnatakse tänu lina suurepärastele omadustele kõrgelt.

LONAS - Lininė patalynė LINŲ GAIVA

Voodipesukomplekt LINŲ GAIVA

Käsitsi töödeldud linakiud

Lina on looduslik kiud ning see on tunnistatud kõrgeima kvaliteediga materjaliks. Mida kauem linaseid tooteid kasutatakse ja pestakse, seda pehmemaks kangas muutub. Õige hooldamise korral on linased tooted kauakestvad ning võivad teeninda aastakümneid. Linane kangas on ainus, mida ei saa asendada mitte millegi muuga. Tekstiilitööstuses moodustab lina vaid 1% kogu toodangust – see on haruldane ja kallis, kuid kvaliteetne kanga tooraine.

Linakiudude saamine on üsna pikk protsess. Linataimi ei niideta, vaid tõmmatakse juurtega välja, säilitades võimalikult pika kiu. Sellest tuleb ka pikakiulise ja lühikiulise lina nimetus. Väljatõmmatud taimed jäetakse põllule seniks, kuni algab loomulik lagunemisprotsess, mis kergendab linakiu eraldamist taimest. Eraldatud kiud jäetakse katuse alla 2–3 kuuks, et need pehmeks muutuksid.

Seejärel linakiud kammitakse ja eraldatakse takud ja lühikesed linakiud. Pikakiulist lina, mida kasutatakse voodipesu valmistamiseks, saab kergesti heietada ja kedrata, kasutades märgtehnoloogiat, mis teeb linalõnga siledaks ja pehmeks.

LONAS - Lininė patalynė LINŲ LAUKAI

Voodipesukomplekt LINŲ LAUKAI

Kas eelistada linast või puuvillast voodipesu?

Vastupidavus: linane kangas on kolm korda vastupidavam ja kulub viis korda aeglasemalt kui puuvill.

Jäikus:linane kangas on jäigem, kuid aja jooksul muutub pehmemaks. Puuvill on kohe pehme ja õrn nagu siid.

Stingrība. Õigesti hooldatud puuvillane voodipesu säilib uuena umbes 3–5 aastat, mille järel hakkavad ilmnema esimesed kulumisjäljed.

Pēc 3 gadiem.Regulāri lietojot un mazgājot, lina gultas veļa ar katru reizi kļūst arvien mīkstāka un maigāka. Lina audums ir īpašs ar to, ka ilgtermiņā tas ne tikai nekļūst dzeltenīgs, bet gan kļūst arvien baltāks un skaistāks.

Õigesti hooldatud puuvillane voodipesu säilib uuena umbes 3–5 aastat, mille järel hakkavad ilmnema esimesed kulumisjäljed.

Termoregulējošās īpašības. Lina gultas veļa uztur nemainīgu ķermeņa temperatūru miega laikā – atvēsina karstās vasaras naktīs un sasilda aukstajā sezonā. Kokvilnas gultas veļa atkarībā no auduma var gan sasildīt, gan atvēsināt.

Kauakestvus: linast voodipesu antakse üle põlvest põlve, see võib teenida 20–30 aastat. Puuvillast voodipesu saab tavaliselt kasutada umbes 10 aastat.

Piemērota jutīgai ādai. Sobivus tundliku naha korral: linane kangas omab antibakteriaalseid omadusi, see sobib allergilistele ja tundlikele inimestele. Ka puuvill sobib tundlikele inimestele, kuid sellel ei ole antibakteriaalseid omadusi.

LONAS - Lininė patalynė LINŲ NAKTIS

Voodipesukomplekt LINŲ NAKTIS

LONAS HOME linane voodipesu – kollektsioon LEGENDA

Linase voodipesuga magamine on nii ainukordne kogemus, et seda on raske kirjeldada. „See on üks nendest asjadest, mida igaüks peab ise proovima,” on ettevõtte Lonas juhataja Doms Jakutis veendunud.

Linane voodipesu on õhku läbilaskev, see imab hästi niiskust ja higi, kuivab kiiresti ja hoiab kehatemperatuuri. See on suurepärane valik kuumadel suveöödel, sest voodipesu hingab, ennetades keha ülekuumenemist. Linane voodipesu meeldib ka soojalembelistele, kuna külmal hooajal pakub linane voodipesu tänu temperatuuri reguleerivatele omadustele soojust.

Pehme, sile ja kergelt langev LONAS HOME linane voodipesu – naturaalsuse ja täiuslike ööde garantii magamistoas. Tihedalt kootud ja käsitsi töödeldud pikakiulisest linast toodetud voodipesu teenib mitu aastakümmet. “Selleks, et linane kangas oleks pehme ja puudutusel vastu keha meeldiv, pehmendasime kangast enne õmblemist veel stonewashed tehnoloogia abil“, jutustab D. Jakutis.

Ühele poole kudusime arhailise, rütmilise mustri, millega dekoreerisid esivanemad just nimelt voodipesu. See sümboliseerib meie austust etnokultuuri vastu. Leedus kootud ja loodud voodipesu on väga lihtne hooldada – seda võib pesta käsitsi või pesumasinas. Peale pesemist kuivab linane voodipesu kiiresti ja on hubaselt kortsunud – seda ei ole vaja triikida.

LONAS - Lininė patalynė LINŲ NAKTIS

Voodipesukomplektid:

LINŲ LAUKAI LINŲ GAIVA LINŲ NAKTIS 

Voodilinad:

LINŲ LAUKAI LINŲ GAIVA LINŲ NAKTIS