100% looduslikud, sertifitseeritud uudistooted LONAS HOME sortimendis. Kas oled juba tuttav taimse kiudainega kapok?

100% looduslikud, sertifitseeritud uudistooted LONAS HOME sortimendis. Kas oled juba tuttav taimse kiudainega kapok?

LONAS HOME sortimenti on lisandunud looduslikust kiudainest tekid ja padjad, mida toodetakse orgaanilisest puuvillast, alpakavillast, tencel’ist ja kapokist. Neist materjalidest viimane on paljudele veel tundmatu, nii et alustame uusi taimse päritoluga tooteid tutvustavat artiklite seeriat just TENCEL™ Lyocell ja kapokikiududest.

Turult võib leida teisigi tooteid, mille koostises on tencel-kiudu, kuid 100% sertifitseeritud TENCEL™ Lyocell kiule on vaja saada litsents, mis garanteerib toote originaalsust ja kiudaine looduslikku päritolu. LONAS HOME TENCEL™ tooted on litsentseeritud ja vastavad ökoloogilisuse standardile Oeko-Tex® Standard 100 ning sobivad isegi imikutele.

LONAS HOME - lonas.lt

Mis asi on TENCEL™ Lyocell kiudaine?

TENCEL™ märgiga tähistatakse puidust jätkusuutlike tootmisprotsesside põhimõttel saadavat kiudainet: range kontrolli all teostatakse metsaraiet, kasutatakse uuenevaid energiaallikaid, vähem vett jms. Kangas, mis sisaldab TENCEL™ Lyocell kiudainet, on vastupidav, kuid loodusesse sattunud laguneb täielikult. See loob ringmajanduse – jätkusuutliku tootmise.

See on uue põlvkonna jätkusuutlikkuse ja mugavuse standard. TENCEL™ on tselluloosi liik, mille tootmisel lahustatakse puidumass, segades seda spetsiaalse vedelikuga ja kuivatades spetsiaalsel viisil nö kedrates. Selle kiudaine saamiseks kasutatakse tunduvalt vähem energiat ja vett kui tavalise puuvilla puhul.

LONAS HOME - lonas.lt

Tänu TENCEL™ Lyocell kiudaine ainulaadsetele omadustele on sellest toodetud LONAS HOME tekid nahaga kokku puutudes eriti meeldivad ja suurepäraste soojusregulatsiooniomadustega –küllaltki õhukesed ja läikivad tekid on samal ajal ka eriti tugevad ja tihedad. Kas teadsite, et TENCEL™ Lyocelli kiud imavad niiskust koguni 50% paremini kui tavaline puuvill?

Uus looduslik kiudaine – kapok. Mis see on?

LONAS HOME uued TENCEL-padjad, mille pealiskangas on 100% TENCEL™, läbi tepitud 90% TENCEL™ ja 10% kapokiga ning täidetud 100% kapokitäidisega, on Leedus uudistoode, kuigi maailmas kasutatakse kapokit tekstiili tootmisel juba mõnda aega.

LONAS HOME - lonas.lt

Kapok on taimse päritoluga kiudaine, mis sarnaneb puuvillaga, kuid on sellest tunduvalt paremate omadustega. Kapok on vihmametsade puu, mis kasvab tohutu kõrgeks ja mille viljad meenutavad esmapilgul tavalist puuvilla. Saagi valmimise ajal kogutakse kokku viljade sees olev kiudaine, mis töödeldatakse ja kasutatakse tekstiili tootmiseks. Erinevalt puuvillast ei kasutatakse nende puude kasvatamisel ja kiudaine kogumisel mitte mingeid kemikaale. Kapokit nimetatakse ka siidiseks puuvillaks, sest see on tavalisest puuvillast palju pehmem ja kergem. Kapokiga tooted sobivad allergikutele, lastele ja isegi imikutele, sest need imavad ja aurustavad suurepäraselt niiskust, säilitavad sobiva temperatuuri ega lase kehal üle kuumeneda.

LONAS HOME - lonas.lt

LONAS HOME uued TENCEL™ Lyocell ja kapokikiududega tooted ühendavad uusimad tehnoloogiad, loodussõbralikkuse, ökoloogilisuse ja eriti tähtsa jätkusuutlikkuse. Rohkem teavet nende kiudainete kohta leiab siit >