Kuidas valida madratsit lapsele?

Kuidas valida madratsit lapsele?

Iga vanem soovib oma lapsele kõige paremat. See kehtib kindlasti ka lapsele sobiliku madratsi valimise puhul. Noor organism kujuneb kasvades ning pea pool ööpäevast veedab ta voodis. Seetõttu on õige magamisasend eriti oluline, et vältida lapse kasvamisega seotud probleeme ning lihaskonna ja luustikuga seotud haigusi. Lapse voodi ja madrats peavad vastama standarditele ning need peavad olema valmistatud võimalikult allergiavabadest materjalidest. Kui valite optimaalse kõvadusega madratsi, kasvab teie lapsest terve ja tugev inimene..

Inimestel, kes ei tunne madratsi valimise nüansse, on väga raske valida kõige sobivam variant. Kuna laste vajadused erinevad tunduvalt täiskasvanute omadest, on madratsi valimine nende puhul veelgi keerulisem. Enne lapsele madratsi soetamist tuleb eelkõige hinnata lapse vanust ja tervislikku seisundit, vajadusel tuleb arvestada ka luustiku/lihaskonna haigustega. Kõike seda arvesse võttes on lihtne koostada uue madratsi kriteeriumite nimekiri, mis aitab leida lapse jaoks kõige sobivama madratsi.

LONAS - komforta meistari

Madratsi valimise kriteeriumid

Kuni ühe aasta vanuste laste puhul kordavad ortopeedid pidevalt, et mida lühem on madrats, seda paremini vastab see lapse liigutustele une ajal. Õhku läbilaskev madrats on üks peamistest teguritest, mis võib kaitsta hällisurma ehk imiku äkksurma sündroomi eest, mille peamiseks põhjuseks on õhupuudus. Oluline on kasutada madratsit, mis on spetsiaalselt lapse voodi jaoks kohandatud. On vähetõenäoline, et täiskasvanu või teismelise madrats on sobilik väikese lapse voodi jaoks, kuid mis kõige tähtsam – selline madrats ei vasta nõuetele, mis kehtivad väikestele lastele mõeldud madratsitele.

Peamised laste madratsi valikut mõjutavad kriteeriumid:

  • vanus
  • kaal
  • arsti soovitused (eriti lihaskonna ja luustiku haigustega laste puhul)
  • füüsilise aktiivsuse tase (aktiivsete laste füüsiline ettevalmistus on palju parem kui passiivse eluviisiga lastel)
  • keha toetuspunktide paigutus horisontaalses asendis.

Varem või hiljem tekib vanematel küsimus, milline neist on parem. Ühest vastust sellele küsimusele aga pole. Igal madratsil on oma eelised ja puudused. Kõige olulisem on see, et vanemad oleksid veendunud, et lapse madrats on kvaliteetne, ei sisalda kahjulikke ega allergiat põhjustavaid materjale ning ei ohusta lapse tervist.

Laste madratsid

Sünteetilised materjalid, mida kasutati madratsite tootmisel kuni kaheksakümnendate aastateni, olid tervisele kahjulikud. Tol ajal ei olnud tootmistehnoloogia veel piisavalt arenenud, puudusid ka ranged kvaliteedinõuded. Aja jooksul aga lõpetati kahjulike keemiliste ainete kasutamine tootmises ning tänapäevaste madratsite tootmisstandardid tagavad üldjuhul sünteetilisi materjale sisaldavate madratsite ohutuse tervisele.

Tuleb siiski arvestada, et vaatamata asjaolule, et tänapäevased vahtpolüuretaanmadratsid on toodetud vastavalt uusimatele teadus- ja tehnoloogiasaavutustele, leidub ka praegu ebakvaliteetseid sünteetilisi materjale. Et vähendada tootmiskulusid, asendavad mõned tootjad kvaliteetse polüuretaani ebaselge päritoluga materjalidega. Olemaks kindel lapse madratsi kvaliteedis, ärge ostke seetõttu kõige odavamaid madratseid ega valige ostu sooritamiseks ebausaldusväärseid müüjaid. Usaldage vaid tuntud tootjaid ja nende professionaalset teenindust.