Kuidas valida madratsit?

Mugav madrats parandab vereringet, lõdvestab lihaseid ning tagab kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse

Magades öösel rahulikult, oleme päeval aktiivsemad. Kvaliteetset puhkust seostatakse ka suurema energia, tugevama immuunsuse ja parema tujuga. Õige madratsi valimine on palju aega ja teadmisi nõudev töö. Ära satu eksiteele – madrats, mis sobib sinu sõpradele või abikaasale, ei pruugi sulle üldse sobida. Alati on oluline hinnata madratsi valmistamise materjale, tugevust ja lisaomadusi, näiteks tolmulestakindlust. Sulle sobiv madrats peab kohanduma sinu kehakuju ja kaaluga, tagama selgroo õige asendi ja piisava toe.

Madratsite sordid

Lateksmadratsid

Madratsi tootmiseks kasutatakse vastupidavat ja kvaliteetset elastset kangast, mis sisaldab naturaalset kautšukit. Ökoloogilisest lateksist madratsipõhi koosneb jäigast multi-taskuvedrude plokist, mis reageerib survele, kohandub kehakujuga ja pakub kindlat tuge. Kaasaegsed LATEKSMADRATSID on tasakaal uusimate tehnoloogiate, maksimaalse mugavuse, hea hingavuse ja elastsuse vahel.

Eelised:

 • elastsed, mistõttu kohanduvad kehakujuga ja tagavad lülisamba õige asendi;
 • hingavad;
 • ei lase tolmulestadel ja muudel mikroorganismidel paljuneda;
 • ei anna liigutusi edasi;
 • painduvad (kergesti transporditavad);

Puudused:

 • spetsiifiline lõhn, mida on raske eemaldada;
 • ei sobi kasutamiseks niisketes ruumides;
 • mõnel inimesel on lateksiallergia;
 • tavaliselt väga rasked.

Vedrumadratsid

Madratsite põhi koosneb jäigast taskuvedrude plokist, mis kohandub individuaalse kehasurvega, pakub kindlat tuge ega anna edasi liigutusi. VEDRUMADRATSID kohanduvad inimese kaaluga, mis aitab tagada mugava, hea ja rahuliku puhkuse. LONASE madratsitel on kasutatud kvaliteetseid, ohutuid TÜV standardiga sertifitseeritud vedrusid.

Eelised:

 • väga hästi hingavad – neisse ei kogune soojus, need ei hallita;
 • taskuvedrudega madratsid jaotavad kaalu ühtlaselt;
 • väga elastsed;
 • soodsa hinnaga;
 • pikaajalise kvaliteedigarantiiga.

Puudused:

 • aja jooksul võivad vedrud kokku vajuda, muutes madratsi kõvaks ja ebaühtlaseks;
 • neid ei saa painutada rohkem kui 45-kraadise nurga alla, mistõttu need ei sobi reguleeritava põhjaga vooditesse;
 • aja jooksul võivad vedrude taskud rebeneda, mistõttu hakkab madrats krigisema. 

Viskoelastsed madratsid

Viskoelastsete madratsite aluspõhi on valmistatud hingavast, vastupidavast ja elastsest materjalist. Spetsiaalse tihedusega madrats kohandub erineva kaaluga inimeste vajadustega. Ülemine kiht on loodud NASA kosmosetehnoloogia baasil – see reageerib kuumusele, kohandub suurepäraselt kehaga, lõdvestab lihaseid. VISKOELASTSED VAHTPOLÜSTÜREENIST MADRATSID aitavad tagada lülisamba õige asendi ja võimaldavad nautida rahulikku und. Tänu ainulaadsetele struktuursetele lahendustele soovitatakse neid madratseid inimestele, kes kannatavad seljavalu või lülisambaprobleemide käes. Paljudel LONASE toodetel on laineprofiiliga aluspõhi, mis parandab õhu läbilaskvust ja tagab suurema mugavuse.

Eelised:

 • reageerivad kehasoojusele ja vajub vastavalt;
 • sobiv neile, kes kannatavad liigesevalu käes;
 • vähendavad käte, jalgade jm kehaosade „suremist“;
 • ei lase tolmulestadel paljuneda;
 • antiallergilised.

Puudused:

 • ei sobi inimestele, kes kipuvad magamise ajal higistama;
 • algse kuju taastumine on aeglane;
 • ei sobi jahedasse keskkonda (madrats muutub kõvaks);
 • kehv niiskuse aurustumine;
 • pärast uue madratsi ostmist on mõnda aega tunda spetsiifilist lõhna.

Madratsi jäikus

Magades pead tundma maksimaalset mugavust, st madrats peab kohanduma sinu kehakujuga, see ei saa olla liiga kõva ega liiga pehme. Valesti valitud madrats toob kaasa valud selja-, kaela- ja vööpiirkonnas, päevasel ajal tunnete pidevat väsimust ja energiapuudust. LONAS pakub pehmeid, keskmise kõvadusega, kõvasid ja reguleeritava alusega madratseid, mille kõvadust saab seada vastavalt magaja kehakaalule. Eristatakse kolme peamist madratsite kõvadusastet:

 • PEHMED MADRATSID – (inimestele kehakaaluga kuni 90 kg). Tegemist on 7 anatoomilise tsooniga pehmete madratsitega, mis tagavad õlgade ja vaagnapiirkonna õige vajumise.
 • KESKMISE KÕVADUSEGA MADRATSID – (inimestele kaaluga 90–110 kg). Tegemist on tugevama põhjaga madratsitega, mis kohanduvad kehakujuga ja hoiavad õiget kehaasendit.
 • KÕVAD MADRATSID – (inimestele kaaluga üle 110 kg). Tegemist on kõvema struktuuriga madratsitega, mis takistavad keha vajumist. 

Tuletame meelde, et madratsi valik sõltub ka inimese elustiilist, vanusest, tervislikust seisundist ja magamisharjumustest, näiteks selili magades peab madrats hoidma selgroo sirgena, kui aga magada külili, peab madrats võimaldama õlgade ja vaagnapiirkonna piisavat vajumist.

Tyla Plius madrats

Muud madratsi omadused

KUI OLED ALLERGILINE, siis vali allergiavastase põhjaga madrats. Üks levinumaid lahendusi on spetsiaalse kattega madratsid, mis takistavad tolmulestade, seente ja muude mikroorganismide paljunemist. Kui oled tolmulestade suhtes allergiline, ära vali vedrumadratsit – see ei paku maksimaalset kaitset. Sel juhul soovitame kaaluda viskoelastse põhjaga madratsi soetamist, kuna see vastab tundliku unega magaja ja allergiale kalduva isiku vajadustele.

KUI KANNATAD LIIGHIGISTAMISE ALL, vali unekvaliteedi parandamiseks jahedama põhjaga madrats.  Kõige jahedamate madratsite kategooriasse kuuluvad vedru- ja vahtpolüuretaanmadratsid, mis tagavad tõhusa õhuringluse, higi kiire aurustamise ja usaldusväärse kaitse niiskuse kogunemise eest.

KUI KARDATE KÜLMA, valige soojema põhjaga madrats. Sel juhul sobivad lateks- või viskoelastsed madratsid, mis reageerivad inimese kehasoojusele. Mainitud kategooria tooted kohanduvad magaja vajadustega ja tagavad maksimaalse mugavuse.

KUI TUNNED MAGAMISTOAS NIISKUST, sobivad heade niiskust aurustavate omadustega vedru- ja vahtpolüuretaanmadratsid. Viskoelastsed ja latekstooted koguvad niiskust, põhjustades aja jooksul hallituse teket. Lisaks on viskoelastsed madratsid külmatundlikud, mistõttu lähevad need kõvaks ja kaotavad elastsuse, kui temperatuur langeb alla 15 kraadi.

madrats

Miks LONAS?

Käsitöö

Suur osa LONASE madratsite tootmisprotsessist on hoolikas käsitöö. Kõik madratsid toodetakse vastavalt konkreetse kliendi vajadustele ja soovidele. Tootmisprotsess on isikustatud, mistõttu toodetakse ühel ajal ainult üht madratsit.

Loodud just sinule

Kogu LONASE toodang on kohaldatud meie inimeste vajadustele ja luuakse Leedu arstide ja kuulsate disainerite kaasabil.

Õhku läbilaskvad materjalid

Tootmises kasutatavad materjalid lasevad eriti hästi läbi õhku, on täiesti kahjutud ja sobivad kasutamiseks isegi imikutel (sertifitseeritud Oeco-tex®).

Lono-Tec® materjal

LONASE madratsite aluseks on unikaalne vahtpolüuretaanmaterjal Lono-Tec®. See materjal on vastupidav ja laseb eriti hästi õhku läbi. See on eriline LONASE toode, kuhu on koondatud kahe aastakümne pikkused madratsitootmise kogemused ja tehnoloogiad.

Memospace® materjal

LONASE madratsite mugavust suurendav tähtis element on unikaalne viskoelastne materjal Memospace®. See materjal laseb läbi õhku, kohaneb suurepäraselt kehaga, lõdvestab lihaseid ja on loodud NASA kosmosetehnoloogia põhjal.

Kaitseümbris L-Slip®

Spetsiaalset kaitseümbrist L-Slip® kasutatakse paljudes LONASE madratsites. See pikendab madratsite kasutusaega, vähendab kulumist, kaitseb kodust keskkonda polüuretaani- või lateksitolmu eest.

Mugav madrats parandab vereringet, lõdvestab lihaseid ning tagab kvaliteetse ja täisväärtusliku puhkuse.