Kuidas kanda hoolt heleda ja kuidas tumeda voodipesu eest? Nõuanded, mida te toote etiketilt ei leia

On üldteada, et voodipesu ei ole magamistoas ainuüksi mugavustunde looja, vaid moodustab ka osa toa esteetikast, sellepärast on vaja teadmisi ja ponnistusi, et tagada nii kvaliteetne uni kui ka säilitada toote väljanägemine.

Meeldivalt lõhnav puhas voodipesu pakub aktiivse ja tööka päeva järel värskendust nii kehale kui ka vaimule ning sellise pesu vahel on märksa mõnusam magada, sellepärast soovitavad spetsialistid voodipesu pesta regulaarselt – olenevalt eluviisist iga 1–3 nädala tagant.

Kaip prižiūrėti šviesių ir tamsių spalvų patalynę? Patarimai, kurių nerasite techninėje etiketėje - LONAS HOME - lonas.lt

Erilisest kangast luksuslik voodipesu loob magamise ajal mõnusa tunde ja on ühtlasi magamistoa interjööris ehteks, mistõttu tuleb selle eest kohaselt hoolt kanda, et suurem investeering kvaliteetsesse unne ja magamistoa ilusse pakuks hubasust ning rõõmu pikka aega.

Ehkki luksusliku voodipesu eest ei ole kuigi keerukas hoolitseda, tasuks siiski alati meeles pidada, et kõrge kvaliteediga materjalid ja erilistes tingimustes kasvatatud tooraine nõuab ka vastavat hooldust. Nii nagu me hoiame uhkemaid rõivaid, nii tuleb hoolitseda ka luksuslikuma voodipesu eest. Pidage silmas järgnevaid näpunäiteid, kuidas voodipesu pesta, ning nautige imelist ööund!

UAB Lonas meeskond pühendab palju aega oma toodete katsetamisele ja igapäevaelus kasutamisele, et töötada enda klientide jaoks välja sobivad hooldusjuhendid. Voodipesu õmmeldakse 100% esmaklassilisest puuvillasatäänist - nii ühevärvilisest kui ka digitrüki tehnoloogiaga kirjuks värvitust.

Voodipesu hooldus, pesemine ja kuivatamine. Peamised hooldusvead

 • Lugege läbi kõik etiketid ja uurige, kas pesuks või hoolduseks on mingeid erinõudeid.
 • Sortige voodipesu sarnaselt rõivastega värvi järgi.
 • Kõrge kuivatustemperatuur põhjustab naturaalkiust kanga kortsumist, kokku tõmbumist ja liigset kuivamist, mistõttu kangas muutub nõrgemaks. Kui soovite, et voodipesu teeniks võimalikult kaua, võtke see pesumasinast välja niiskena ja kuivatage loomulikul teel.
 • Ärge laadige pesumasinat liiga täis. Et voodipesu saaks korralikult pestud ja loputatud, peab see pesumasina trumlis vabalt ringi käima.
 • Vältige puuvillasatäänist voodipesu pesemist koos käterättidega. Õrnema ja kõvema pinna hõõrdumise korral võib voodipesu pind topiliseks muutuda.
 • Erksat värvi voodipesu pesemisel pöörake tähelepanu sellele, et masinasse ei oleks jäänud liiga palju valgendavaid aineid, mis võivad värve ähmastada.
 • Puuvillasatään Premium on peenekoeline kangas, mis vajab tähelepanelikku hooldust, niisiis on sellist voodipesu parem pesta iseseisvalt, et pesu ajal ei oleks pindade kokkupuudet muude värviliste või jämedakoelisemate kangastega.
 • Ärge kasutage siidi- ega puuvillasatäänist voodipesu pesemiseks valgendeid ega keemilisi lisandeid, sest need võivad õrna kangast kahjustada. Ärge pange voodipesu pärast pesemist kuuma kuivatisse. Selle asemel kuivatage pesu harilikul kuivatusrestil.
 • Pidage silmas, et lina kuivab palju kiiremini kui puuvill, seega olge ettevaatlik, et linast voodipesu kuivatis mitte liigselt kuivatada. See võib naturaalset kiudu nõrgendada ja rikkuda. Eelistage pesumasina õrna väljaväänamise järel loomulikku kuivatust.

Heleda ja tumeda voodipesu hoolduserinevused

Voodipesu tehnilisel etiketil on tavaliselt kirjas kohustuslik info toote koostise kohta ja tootja soovituslik hooldusteave. Esitatud informatsioon on tihtipeale standardset laadi ega võta arvesse kanga unikaalsust, värvimismeetodeid ega värvitoonide intensiivsust. Tutvuge peamiste eripäradega, kuidas hooldada eri värviintensiivsusega voodipesu.

 • Heledat (eriti valget, mustrita) voodipesu võib pesta igasugusel temperatuuril, isegi väga kõrgel (nt 95 kraadi). Seda võib soojal aastaajal kuivatada õues, kui teil on selleks kohased tingimused – päikesekiirgus on naturaalne desinfitseerimisvahend, mis aitab voodipesu veel valgemaks muuta.
 • Tumedat värvi voodipesu on tunduvalt õrnem ja nõuab erilist lähenemist, et värvitoonid püsiksid lopsakad ja ei luituks pesus. Sellist pesu ei tohi mingil juhul üle kuumutada – peske seda kuni 40-kraadisel temperatuuril. Ühtlasi vältige kõrgetel pööretel kuivatust – see võib kanga keerdu väänata ja jätta sellele murdejooned, mis on iseäranis nähtavad erksavärvilisel voodipesul. Heledate toonidega võrreldes tasub tumedavärviline voodipesu masinast välja võtta märksa niiskemana ning lasta sellel loomulikult kuivada. Tugev väänamine ja kuivati kuumus tõstavad esile puuvilla loomulikud udemed, mille tulemusena võib kanga pealispind muutuda ebemeliseks. Visuaalselt loob see värvi luitumise mulje. Tõsi, väga lopsakad ja tumedad värvid võivad liiga kõrgel temperatuuril pestes samuti oma intensiivsuse minetada, sellepärast on väga tähtis sellist voodipesu hoolikamalt käidelda.
 • Tumeda voodipesu desinfitseerimiseks võimalikest mikroobidest ja bakteritest sobib kõrge pesutemperatuuri asemel ideaalselt triikimine. Kui triigite voodipesu pärast õrna pesemist, hukkuvad kuumuses kõik võimalikud bakterid ning värvidki püsivad märksa kauem külluslikud ja eredad.

Kas uut voodipesu tuleb enne kasutust pesta?

Voodipesu tootmisprotsess on pikk ja keerukas, alates kanga kudumisest, värvimisest ja värvi fikseerimisest ning lõpetades õmblemise, pakkimisega jm. Enne kasutamist on soovitatav see puhtaks pesta. Pesu kaotab ehk oma esmase kaubandusliku välimuse, mida tahaks nautida, aga on see-eest puhas, õhuline ja pehme. Värvimisprotsessis kasutatavad tehnoloogiad muudavad kanga tihtipeale kõvaks, aga pärast läbipesemist on voodipesu märksa pehmem ja keha vastas meeldivam.

Kuidas kaitsta voodipesu naturaalsel viisil luitumise eest?

Mis tahes tehnoloogiaga värvitud voodipesukanga puhul on tõenäosus luituda, sellepärast on oluline, et hooldaksite tooteid õigesti. Peamist rolli mängivad siin optimaalselt madal pesutemperatuur ja pesuained, mis peavad olema võimalikult õrnad ja ilma valgendavate koostisosadeta (ainult valgele voodipesule sobivad need). Naturaalseks desinfitseerimiseks kasutage kõrge temperatuuriga triikimisprogrammi.

Et voodipesu värvid püsiksid võimalikult kaua lopsakad ja ergud, võite proovida järgmisi luitumise eest kaitsvaid naturaalseid võtteid:

 • Sool. Lisage pesumasinasse lusikatäis soola. Soola kloriid justkui „lukustab“ värvid, takistades neil luitumast. Tihtipeale aitab sool taastada nende kangaste kirkuse, mis on pesemise tagajärjel hägustunud.
 • Äädikas. Valge äädika kasutus tumedavärvilise voodipesu pesemisel võib pidurdada kanga värvitoonide tuhmumist. Valage pesumasinasse ½ tassi valget äädikat – see aitab säilitada värvide intensiivsuse.
 • Sooda. Söögisooda lisamine pesumasinasse aitab ära hoida luitumist ja kanga värv võib püsida rikkalikuna. Puistake masinasse ½ tassi harilikku söögisoodat, et säilitada oma lemmikvoodipesu kirkad ja erksad värvid.
 • Loomulik kuivamine. Kui väldite kuivatit ja lasete kangal naturaalselt kuivada, aitate kaasa voodipesu värvikülluse säilimisele. Tumedat värvi voodipesu tuleb hoida eemal otsesest päikesevalgusest, sest värvid võivad päikese käes kiiremini tuhmuda.

Ehkki ajapikku kuluvad kõik kangad loomulikult, võivad tähelepanelikkus ja toote säästlik hooldus nende eluiga märkimisväärselt pikendada. Kui rakendate pesemisel täiendavaid ettevaatusabinõusid ja järgite pesemissoovitusi, püsivad voodipesu värvid kirkad, lopsakad ja elujõulised ning muudavad teie une ja magamistoa interjööri maksimaalselt mugavaks ja kauniks!

LONAS HOME voodipesukomplektid >

LONAS HOME voodilinad >