Et metsad jääksid roheliseks: "LONAS istutab puu iga Baltikumi klientide poolt ostetud voodi kohta"

Leedu voodite, madratsite ja magamistekstiilide tootja LONAS on juba mitu aastat näidanud oma muret keskkonna pärast säästvamate tootmislahenduste kaudu. Tooraine ja partnerite hoolikas valik, jääkide loominguline kasutamine, täiustatud ja ressursisäästlikud tootmismeetodid ning toodete vastupidavuse tagamine on vaid mõned ettevõtte tegevuspõhimõtted. Nüüdsest alates pöörab LONAS keskkonnale tähelepanu mitte ainult oma tootmis- ja esitluspiirkondades, vaid ka väljaspool neid. Iga Baltikumi klientide poolt ostetud voodi kohta istutab tootja meeskond ühe puu.

Istutame oma kätega

Idee kaasata kliente ja aidata kaasa Leedu arengule, kus LONAS alustas ja edukalt tegutseb, sündis 30. sünnipäeva puhul. Meeskond soovis leida viisi, kuidas tähistada seda tähtsat aastapäeva tõeliselt sisukalt.

"Tuleval kevadel istutame iga LONASe voodi kohta, mille kliendid Leedus, Lätis ja Eestis 2023. aastal ostsid, ühe puu. Püüame teha sellest mitte ainult ühekordse sündmuse, vaid pikaajalise traditsiooni igal kevadel. Kuna jätkusuutlikkus ja keskkonnakaitse on kogu meeskonnale lähedased väärtused, oleme otsustanud, et teostame istutamise ise - valime metsameestega konsulteerides õige aja ja puud, võtame labidad kätte ja istutame sõna otseses mõttes," ütleb UAB "LONAS" juht Domas Jakutis.

Tootja meeskond kutsub kõiki huvitatud kliente ja partnereid istutusalgatusega liituma. Metsnike nõuandeid arvestades on istutamine kavandatud järgmiseks aprilliks.

Sobiv asukoht uue metsa sünniks Aukštaitijas on juba valitud. Kazimieras Jakutis, LONASi asutaja, laulja ja suur looduskaitsja, leidis selle koha, valmistas projekti ette ja pühendas end selle algatusele.

"Ma ei saa aru, miks raiuda maha puu, kui selle oksad häirivad? Lihtsalt pügage seda! Milleks küttida metsloomi? Laske neil elada. Ma tahan nii oma tegevuse kui ka lauludega edastada sõnumit: ma olen hundi, linnu ja puu poolt. Mul on hea meel, et kogu LONASe meeskond hoolib loodusest ja keskkonnast. Ma ei jõua ära oodata, kuidas uued puud roheliseks lähevad," ütleb K. Jakutis.

4000 voodit aastas

LONAS konsulteerib loodusteadlastega, kes tunnevad kõige paremini metsi ning nende loomastikku ja taimestikku, millised puud sobivad kõige paremini valitud piirkonna pinnasesse.

LONAS müüb Leedus, Lätis ja Eestis keskmiselt 4000 voodit aastas, seega plaanime, et ainuüksi järgmisel aastal istutatakse uude klientide loodud metsa vähemalt 4000 puud.

"LONASe valikus on 16 erinevat voodimudelit, mida saab kohandada rohkem kui 500 erineva kangaga ning soovitud voodijalgadega. Kõik voodid on valmistatud säästvate meetodite ja toorainete abil, et tagada nende vastupidavus.

Puude istutamise algatuse kohta saate rohkem teavet tootja sotsiaalvõrgustikes, veebilehel ja kõikides LONASe müügisalongides Leedus, Lätis ja Eestis.