Egiptuse puuvillast voodipesu teie kodu jaoks: kuidas erineb satään sitsist?

Egiptuse puuvillast voodipesu teie kodu jaoks: kuidas erineb satään sitsist?

Egiptuse puuvill on tunnistatud maailma kvaliteetseimaks pikakiuliseks puuvillaks. Ajalooliselt pärineb see puuvill Egiptusest. Egiptuses, Niiluse delta alal, kasvatatakse 1% maailma puuvillast. Seal on kõige paremad kliimaolud puuvilla kasvatamiseks – sobilik temperatuur, kõrge niiskustase ja viljakas muld. Egiptuse puuvilla kasutatakse satääni ja sitsi kudumiseks.

Egiptuse puuvill

Kahjuks võidakse tänapäeval kasvatada nn Egiptuse puuvilla kus iganes. Kuigi Egiptuse Puuvilla Assotsiatsioon püüab Egiptuse puuvilla nimetust kaitsta ning selle kasutamist mujal kasvatatud puuvilla puhul piirata, kasutavad tootjad seda mõistet endiselt müügimahu suurendamise eesmärgil. Võib juhtuda, et voodipesu valmistamisel on kasutatud vaid mõnda Egiptuse puuvilla niiti, aga sellele vaatamata öeldakse, et pesu on valmistatud Egiptuse puuvillast.

LONAS - Katūna gultas veļa SAMANŲ PIEVA

Puuvillane kangas – satään ja sits

Kanga kudumise käigus kootakse niidid kokku teatud järjekorras. Niitide järjekord määrab kanga väljanägemise, mustri ja omadused. Voodipesu õmmeldakse erineval moel kootud puuvillastest kangastest – sitsist, satäänist (satääniks kutsutakse ka siidkangast), flanellist ja teistest puuvillastest kangastest.

Ilus 100% puuvillast valmistatud satäänist ja sitsist voodipesu on kvaliteetne ja kestab kaua. Satäänist voodipesu on mõeldud neile, kellele meeldib õrn puudutus ja silmipimestav sära; sitsist voodipesu aga sobib neile, kellele meeldib krõbisev, kerge, hingav ja mati pinnaga kangas.

Sitsist voodipesu.Tihedast, jäigast, kuid õrnast riidest tehtud voodipesu teenib mitu aastat. Õrn, krõbisev, kuid samas pehme sitsist voodipesu sobib neile, kellele meeldib magades jahedus ja kes palju higistavad. Selline voodipesu on asendamatu palavatel suveöödel, sest see on kerge ja õhku läbilaskev..

Satīna veļu ir ļoti viegli kopt, tā ir labi mazgājama, un audums ātri izžūst. Pat pēc daudzām mazgāšanām satīna veļa neizbalē, tā joprojām ir mīksta un spīdīga.

Ir svarīgi pārliecināties, ka satīns ir izgatavots no 100% kokvilnas. Pievienota poliestera šķiedra padarīs audumu izturīgāku un pagarinās tā kalpošanas laiku, taču sliktāk uzsūks mitrumu, un ar laiku uz auduma virsmas izveidosies bumbulīši.

Katūna gultas veļa. Gultas veļa no blīva, stingra, bet maiga audekla pinuma auduma kalpos gadiem ilgi. Maigā, čaukstošā, bet ļoti mīkstā katūna gultas veļa ir piemērota tiem, kas vēlas gulēt vēsāk un mēdz vairāk svīst naktī. Šāda gultas veļa ir neaizstājama karstās vasaras naktīs, jo tā ir viegla un gaisa caurlaidīga.

Premium-klassi voodipesu tootjad töötlevad sitsi täiendavalt kivipesutehnoloogiaga.stonewashed tehnoloģiju. See tehnoloogi muudab kanga pehmemaks ning lisab sellele lihtsat kodust hõngu.

Enne sitsist voodipesu ostmist küsige tootja käest, millisest sitsist see on tehtud. Sageli saab juba hinna järgi aimu, kas kangas koosneb 100% puuvillast või moodustab 50% selle koostisest sünteetika.

LONAS - Katūna gultas veļa SAMANŲ PIEVA

Sitsist voodipesu SAMANŲ PIEVA

Uneeksperdid ja mugavusmeistrid ettevõttest Lonas lähevad veelgi kaugemale ja pakuvad teile kõrgeima kvaliteediga looduslikku voodipesu veel paremaks ja mõnusamaks uneks. Sitsist voodipesu SAMANŲ PIEVA on toodetud Leedus 100% puuvillasest kangast, mille toormaterjal on kasvatatud ja käsitsi korjatud just Egiptuses ning mis on kootud Itaalias. Kõige tundlikumale nahale sobilik looduslik, pehmest sitsikangast valmistatud voodipesu SAMANŲ PIEVA – samblakarva rahu ja mugavus teie magamistoas pikkadeks aastateks.

SITSIST VOODIPESU SAMANŲ PIEVA SITSIST ALUSLINA SAMANŲ PIEVA