Lateksmadratsid allergia ning selja- ja liigeseprobleemide korral

Madratsid ja nende tüübid. Milliste probleemide vastu need on?

Tänapäeval on väga rikkalik valik erineva otstarbega madratseid. Tõsi, lai valikuspekter osutub tihtipeale tõsiseks katsumuseks – kuidas leida endale kõige parem ja sobilikum toode?

Et valikuprotsess oleks lihtsam, tutvustavad LONAS uneeksperdid moodsate madratsite peamisi tüüpe ning jagavad nõuandeid, kuidas leida see ainus ja õige.

Madratsid ja nende tüübid. Milliste probleemide vastu need on? - lonas.ee

Madratsid ja nende tüübid

Kui hakkate madratsit otsima, täheldate, et praegusaja turul valitsevad nelja peamist liiki madratsid: vedrumadratsid, viskoelastsed, vahtpolüuretaanist ja lateksist tooted. Igaühe neist võib esile tõsta isemoodi väärtuste poolest, millest lõikate kõige paremini kasu, kui lähtute oma magamisharjumustest ja füüsilisest seisundist.

Vedrumadratsid sobivad neile, kellele meeldib magada jahedamas.

 • Amortiseerivad hästi liigutusi.
 • Lasevad hästi õhku läbi, sellepärast sobivad rohkelt higistavatele inimestele.
 • Tagavad lülisambale hea toe.

Tegu on ühe vanema, aga ikka veel populaarseimate hulka kuuluva madratsiliigiga. Olenevalt konstruktsioonist jaotatakse vedrumadratsid kahte rühma: Bonell ja Pocket. Bonell on klassikalist tüüpi vedrumadrats, kus vedrud on omavahel spiraalidega ühendatud. Seevastu Pocket ehk taskuvedrumadrats on loodud uuendusliku tehnoloogia järgi, kus iga vedru on asetatud spetsiaalsesse kotikesse. Selle eesmärk on tagada, et vedrud ei puutuks omavahel kokku ja absorbeeriks nõnda inimkeha liigutused. Just selle omaduse pärast pälvib Pocket tänapäeval aina rohkemate tarbijate tähelepanu.

Madratsid ja nende tüübid. Milliste probleemide vastu need on? - lonas.ee

Vedrumadratsid >

Millal valida vedrumadrats?

Vedrumadratsi peamine eelis on ülihea hingavus. Sel põhjusel soovitatakse seda tüüpi madratseid inimestele, keda vaevab rohke higistamine. Moodsad Pocket-tüüpi madratsid sobivad ka seljavalu käes kannatavatele inimestele. Need madratsid kohanduvad suurepäraselt keha järgi ja tagavad lülisamba õige toestuse.

Lülisamba- ja liigesevalu korral sobivad viskoelastsed madratsid

 • Kohanduvad kehakuju järgi.
 • Aitavad lülisamba- ja liigeseprobleemide korral.
 • Hüpoallergeensed.
 • Ei sobi palju higistavale inimesele.

Kehakuju järgi kohanduvad viskoelastsed madratsid koosnevad enamasti kahest osast. Madratsi alus on tavaliselt valmistatud polüuretaanvahust ja pealmine osa NASA kosmosetehnoloogia baasil loodud viskoelastsest vahust, mida kutsutakse ka mälumaterjaliks (memory). Tõsi, kaheosalise konstruktsiooni pärast saab viskoelastseid madratseid kasutada ainult ühelt poolt.

Madratsid ja nende tüübid. Milliste probleemide vastu need on? - lonas.ee

Viskoelastsed madratsid >

Millal valida viskoelastne madrats?

Viskoelastsed madratsid on väga elastsed, kohanduvad hästi kehakuju järgi , tagavad lülisamba õige asendi ja võimaldavad lihastel õigesti lõdvestuda. Nende madratsite kõvadus oleneb soojusest – kokkupuutel inimese kehaga muutub see pehmemaks ja kohandub kehavormide järgi. Tänu sellele sobivad need madratsid imehästi lülisambaprobleemide ja liigesevalude korral. Viskoelastsed madratsid sobivad hästi ka allergilistele inimestele – see materjal ei lase tolmulestadel koguneda.

Siiski, kui teil on kalduvus magades palju higistada, ei ole see madrats teile. Viskoelastsed madratsid on soojad. Niisiis jahedamat magamiskeskkonda eelistaval inimesel tasub valida pigem muud tüüpi madrats.

Vahtpolüuretaanist madratsid sobivad neile, kes kurdavad kehva vereringet ja kehaosade tuimust.

 • Aktiveerivad vereringet, aitavad ära hoida jäsemete tuimust.
 • Hea tugi lülisambale ja lihastele.
 • Sobivad liigesevalude korral.
 • Hüpoallergeensed.

Vahtpolüuretaan ehk teise nimetusega poroloon on kvaliteetne, paindlik ja hingav materjal. Sellest materjalist madratsid valmistatakse uuendusliku tuumavormimise tehnoloogia abil, mis jaotab madratsi anatoomilisteks tsoonideks. Vahtpolüuretaanist madratsi valimisel tuleb kindlasti silmas pidada selle tihedust – suurem tihedus tähendab kõrgemat kvaliteeti.

Madratsid ja nende tüübid. Milliste probleemide vastu need on? - lonas.ee

Vahtpolüuretaanist madratsid >

Millal valida vahtpolüuretaanist madrats?

Kui teie kehaosad on ärgates tuimad, siis on just vahtpolüuretaanist madrats teie jaoks hea valik. Et seda tüüpi madratsid on väga elastsed ja kohanduvad inimkeha vormide järgi, aitavad need aktiveerida vereringet ja vähendada survet kehale. Samas pakub selline madrats tõhusalt tuge lülisambale ja lihastele, niisiis sobib inimestele, keda vaevavad selja- ja liigesevalud.

Ühtlasi hinnatakse vahtpolüuretaanist madratseid allergiavastaste omaduste poolest, seega on tegu väärt valikuga ka nendele, kes on allergilised tolmulestade vastu.

Allergikutele sobivad lateksmadratsid.

 • Sobivad palju higistavale inimesele.
 • Sobivad ortopeediliste probleemide ja ülekaalu korral.
 • Hüpoallergeensed.
 • Neil võib olla spetsiifiline lõhn.

Tegu on kautšukipuu mahlast valmistatava pikaealise tootega. Lateksmadratseid valmistatakse nii sünteetilisest kui ka looduslikust lateksist, kuid parima tulemuse saavutamiseks segatakse need kaks lateksiliiki enamasti kokku.

Madratsid ja nende tüübid. Milliste probleemide vastu need on? - lonas.ee

Lateksmadratsid >

Millal valida lateksmadrats?

Lateksmadratsid toetavad lülisamba loomulikku ja anatoomiliselt õiget asendit. Niisiis see on optimaalne valik ortopeediliste probleemide ja ülekaalu korral. Tänu lateksi naturaalsele tolmulesta- ja hallituskindlusele väärtustatakse seda kõrgelt allergiliste inimeste seas. Pealegi, see materjal laseb hästi õhku läbi, sellepärast sobib selline madrats ka neile, kes öösel rohkelt higistavad.

Siiski, kui olete väga lõhnatundlik, ei pruugi see madrats teile sobida. Lateksmadratsitel on spetsiifiline lõhn, mis võib tundlikuma haistmisega inimesi ärritada.

Proovige enne ostmist järele

LONAS uneeksperdid tuletavad meelde, et madratsi näol on tõenäoliselt tegu ostuga, millele peaksite palju tähelepanu pühendama. See on ju tervise ja hea enesetunde igapäevane tagatis! Ärge häbenege madratsit enne ostmist korralikult järele proovida. Ei piisa, kui istute madratsi serval või hindate paari käevajutusega selle pehmust. Võtke vähemalt mõniteistkümmend minutit, et sellel erinevates magamisasendites lamada. Võimaluse korral soovitame proovimisele rohkemgi aega pühendada.

Kui aga ostate madratsi interneti teel, pidage meeles, et LONAS pakub kolmevärvilise kollektsiooni madratsitele erandkorras koguni 30-öölist prooviaega. Proovige uus ost rahulikult kodus järele. Kui teil tekib kahtlusi selle sobivuse osas, võtke ühendust meie konsultantidega – vahetame selle muu kolmevärvilise kollektsiooni madratsi vastu.

Külastage lähimat salongi, proovige madratseid ja leidke endale sobivaim magamispind: salongid >

Valige www.lonas.ee >

Hea une soovitused LONASE Facebooki grupis: HEA UNE KLUBI