Riias on avatud Leedu magamistoamööbli ja madratsite salongid LONAS.

Kes kaua tuleb, see hästi tuleb – nii võib kindlasti öelda Lonase salongide kohta, mis äsja Riias avati ja kus pere , rahvuslikud ja tehnoloogiliselt kontrollitud väärtused on koondatud magusa une jaoks. Leedu pereettevõtte, mis tähistas 2018. aastal 25. juubelit, mesimagusa une tagavad tooted on nüüd saadaval ka Lätis..

11. mail 2018 avati interjööri ja delikatesside keskuses MC2 koduses meeleolus Lonase salong, kus esimeste külastajatega tutvusid ka ettevõtte omanikud ise. Kuigi tavapäraselt on pidulikud esitlused üsna ametlikud, ei saa seda öelda kõnealuse sündmuse kohta. Avamispäeval rõõmustasid külastajaid südamlike kõnedega mitu pereettevõtte esindajat, toimus ühine musitseerimine ning õhtu kulminatsiooniks oli eriline tantsuetendus voodites. Ettevõtte esindaja Domas Jakutis tunnistas hiljem naljatades, et just niimoodi kontrollitakse iga madratsi kvaliteeti, enne kui see uute omanike koju jõuab. Salongi avamise muutis veelgi unikaalsemaks ettevõtte asutaja Kazimieras Jakutise esinemine kitarriga. Ta tõdes, et muusika ühendab inimesi ja just seetõttu otsustas ta ka ise anda panuse sündmuse tunnistajate meelelahutusse.

Kui räägime Leedus laialt tuntud magamistoamööbli ja madratsite salongist Lonas, ei ole võimalik jätta mainimata fakti, et tegu on pereettevõttega, mida hoiavad töös neli venda, kes salongi avamispäeval tunnistasid, et töötada koos oma perega on suurim õnn. Lonase madratsite kollektsioon ühendab endas esivanemate poolt läbiproovitud väärtusi, rahvatraditsioone ja pärimust, looduslikkust ja leedu rahvafolkloori elemente, mõeldes samaaegselt ka magajate mugavusele ja sellele, et tooted sobiksid kokku sisekujundusega.

Käsitöö ja läbiproovitud väärtused

Ettevõtte tegevjuht Domas Jakutis märkis oma salongi avamiskõnes, et kõige alus on pereväärtused ja traditsioonid, mida kajastab nii erinevate põlvkondade kaasamine ärisse kui ka tugevate ja läbiproovitud väärtuste ülevõtmine. Hea une ja mugavuse eest hoolitsemine on väga vastutusrikas töö, seetõttu suhtub ettevõtte sellesse ülesandesse väga vastutustundlikult, soodustades madratsite tootmise parimaid traditsioone. Üks Lonase madratsite suurimatest väärtustest on hoolikas käsitöö ja personaalne suhtumine iga madratsi tootmisel. Just see tagab toodete parima kvaliteedi ja kõrgeima mugavustaseme. Lisaks mugavusele on mõeldud ka kujundusele. Selles vallas paistab oma loovusega silma disainer Rasa Balaiše, kes on saavutanud selle, et madrats ei ole pelgalt madrats, vaid lõpptulemus on unikaalne – see ühendab linase kanga, loomulikud värvid ja tekstuuri ning läbiproovitud väärtused, nagu ristjoontega kangad, mida madratsite õmblemisel kasutasid kunagi vanad leedulased. Salongi avamispäeval jagas disainer oma muljeid, märkides, et töötamine Lonase professionaalses meeskonnas on alati väga põnev ning klientide tagasiside selle kohta, kuidas uni Lonase madratsitel on enneolematult magus, pakub kõige rohkem rõõmu.

Leedus on Lonase nimi juba laialt tuntud, kuna seal on avatud juba 11 salongi ning kliendid on olnud Lonase kvaliteetsete toodetega (mille hulka kuuluvad voodid, madratsid, kattemadratsid, padjad, magamistoatumbad, öökapid ja teised magamistoaelemendid) väga rahul. Lonase tooted on saanud tunnustuse ka füsioterapeutidelt, kes soovitavad neid lülisamba ja uneprobleemidega inimestele.

Kuigi ettevõtte valmistatud tooted on kvaliteetsed, on madratsite ja mööbli hinnad siiski kliendisõbralikud, seetõttu külasta Riias uuemaid Lonase salonge ja veendu selles ise!

Lonas - SALONGID RIIAS