LONOFIBRE™ – traditsioonide, pärandi ja tehnoloogia võit

Ettevõtte LONAS madratsikate LONOFIBRE™ on konkursil „Leedu aasta toode 2017” mööblitööstuse kategoorias pälvinud kuldmedali. 2017. aastal uuendas ettevõte LONAS klientide hinnatud ja armastatud madratseid ja nende katet. Nõnda sündis uus kolmevärviline kollektsioon. Aasta toote auhinna võitnud innovatsioon on LONASE uus nägu.

Naasmine esivanemate läbi proovitud väärtuste juurde 

Kolmevärvilise madratsikollektsiooni ja selle kanga loomisel on LONAS pöördunud tagasi esiisade ja -emade läbi proovitud tõdede ja väärtuste juurde. LONASE meistrid mõtlesid lahendusi otsides inimeste peale, kes tahavad elada tervislikus ja stiilses keskkonnas. Otsiti tasakaalu uusimate tehnoloogiliste võimaluste ja lugupidamise vahel traditsioonide ja Leedu kultuuripärandi vastu. Just sellepärast ilmus uuendatud kollektsiooni ja madratsikattesse LONOFIBRE™ lina. See on üks harvadest juhtudest, kus tootjad pöörduvad tagasi esivanemate loodud ja välja töötatud ning põlvest põlve edasi antud kangaste ja mustrite juurde.

LONOFIBRE™ on kangas, milles on ühendatud tänapäev, traditsioonid ja mugavus

Rahvatraditsioonidest ja pärandist inspireeritud ning LONASE meistrite loodud unikaalse koostisega madratsi ümbriskate LONOFIBRE™ õmmeldakse trikotaažkangast, mis sisaldab naturaalset linakiudu. Sellest ka madratsikatte naturaalsed looduslikud toonid ja tekstuurid. Pealekauba, kangas on tepitud 1 cm paksuse viskoelastse materjaliga MEMOSPACE™, mis annab kangale erilise kohevuse ja mõnusa tunde katsumisel.

Joonte ja tühimike asetus kangal on taastatud Leedu rahvamuuseumi kogudest leitud XX saj esimese poole põhukoti katte eeskujul. Horisontaaljoonte lihtne rütm on joonistanud kujuteldava sideme juba ajalooks saanud ristjooneliste kangastega, mida leedulased vanasti põhukottide valmistamiseks laialdaselt kasutasid.

LONOFIBRE™ on kauakestev madratsi ümbriskate, mille antibakteriaalsed omadused aitavad säilitada madratsi hügieeni ja niiskustaseme. Kangas pakub alati mõnusat värskustunnet, sest seda saab palju kordi pesta ja õhutada. See meeldiv madratsirüü sobib igasugusele madratsile.

LONASE uus nägu on disainer Rasa Balaišė looming. Selle materjaliga töötades oli tema peamine eesmärk, et LONASE madratsid oleksid võimalikult naturaalsed, ainulaadselt stiilsed ja omapärase iseloomuga.

LONAS on pereväärtustel ja traditsioonidel rajanev Leedu ettevõte. 1993. aastal asutatud ettevõte on rohkem kui 20 aastat viljelenud parimaid madratsitootmistraditsioone ning loonud uuendusi suurema mugavuse ja tervislikuma elu jaoks.