Kuidas valida kattemadratsit?

Kuidas valida kattemadratsit?

Vaevlete ikka veel ebamugaval diivanil magades? Vana ja liiga kõva madrats teeb närvi mustaks? Mõtlete aeg-ajalt, kui hea oleks taas kosutavalt magada? On üks lahendus, mis tagab teile hea ja rahuliku une nii, et diivanvoodi ja isegi vana madrats jääb alles. Teil on vaja vaid mugavat, praktilist ja kvaliteetset kattemadratsit. Aga kuidas seda valida?

NEhkki kattemadratsite valik on tänapäeval lai (odavamatest ja lihtsamatest kuni paksemate ja mugavamateni), võib sobiva kattemadratsi valik osutuda raskeks. Valdavas osas sõltub teie valik isiklikest vajadustest, kuid sobiva kattemadratsi ostmisel tasuks teada veel üht-teist.

Kuidas valida kattemadratsit - LONAS.EE

Kattemadratsi materjalid

Enne KATTEMADRATSI VALIMIST mõelge, kas tunnete end paremini looduslikust kiust või sünteetilisel pinnal magades. Nii naturaalsetel kui ka sünteetilistel materjalidel on plusse ja miinuseid, sellepärast mõelge kattemadratsi materjali valides oma konkreetsetele vajadustele. Villast, sulgedest, puuvillast ja polüestrist kattemadratseid peetakse naturaalseks ning poroloonist, lateksist ja viskoelastikust kattemadratsid liigitatakse tavaliselt sünteetiliste hulka. Enne ostu tasub siiski uurida, kas materjal on tõesti naturaalne või sünteetiline, sest nt lateks võib olla nii naturaalne kui ka sünteetiline ja kattemadratsite universaalsuse saavutamiseks segavad tootjad sageli erinevaid materjale omavahel kokku. Tähtis on välja selgitada, millistel materjalidel on vajaliku omadused.

NATURAALSE KOOSTISEGA KATTEMADRATSID SÜNTEETILISED KATTEMADRATSID
Plussid Miinused Plussid Miinused

• Kohane soojusregulatsioon

• Ei tekita allergilist reaktsiooni

• Loomulik pehmus

• Minetavad kiiremini kuju

• Lühem kasutusiga

• Kehvem toestus kehale

• Vastupidavus

• Amortiseerivad liigutusi

• Leevendavad keha (selja) valulikkust, sest kohanduvad tõhusalt kehakuju järgi

• Võivad olla jaotatud anatoomilisteks tsoonideks

• Neil on sageli eemaldatav ümbris, mistõttu on neid kerge pesta

• Võivad põhjustada allergilist reaktsiooni

• Ei sobi higistavale inimesele

• Kasutamise alguses lõhnab kemikaalide järele

Mõnda materjali on kallim toota ja töödelda kui teist, nt viskoelastsed kattemadratsid lõigatakse vajalikes mõõtmetes välja suurtest porolooniplokkidest, samas kui lateksist kattemadratseid töödeldakse sellises vormis nagu neid poes näete. Enne ostmist pange alati paika kindel eelarve.

Kattemadratsi paksus

Kui kattemadratsi ostu eesmärk on kõrgendada olemasolevat madratsit või diivanvoodit, et see oleks ühtlasem või pakuks kehale teraapiliste omadustega tõhusamat toestust, siis on oluline arvesse võtta kattemadratsi paksust. Soovitame selle valimisel juhinduda eelistatavast mugavusastmest ja vana madratsi või diivanvoodi seisukorrast. Kattemadratsid jaotatakse paksuse järgi enamasti kolme gruppi:

•3 cm paksused. Õhemaid kattemadratseid kasutatakse enamasti hügieeni pärast ja selleks, et diivanit või madratsit kaitsta. Sellise paksusega kattemadratseid kasutatakse peaasjalikult siis, kui madrats või diivanvoodi on piisavalt uus, kuid teil on vaja täiendavat pehmenduskihti või lihtsalt diivanivahede ühtlustamist. Seda tüüpi kattemadratsid võivad olla abiks mitme erikõrguselise madratsi liitmisel, sest 3 cm kattemadrats võib ühtlustada väikese kõrguseerinevuse ühendatud madratsite vahel. Ent sellise paksusega kattemadrats ei ole parim valik, kui tahate kehale täiendavat tuge pakkuda.

• 5 cm paksused. Selline kattemadrats on tugevam ja pakub rohkem toestust. See on hea vahepealne variant, kui soovite ühtaegu nii rohkem mugavust kui ka paremat tuge kehale. 5 CM PAKSUNE KATTEMADRATSvõib olla väärt valik erinevate vajadustega paarile, nt kui üks eelistab suuremat MUGAVUST, teine aga mõneti JÄIGEMAT, magamispinda, siis selline keskmise paksusega kattemadrats sobib mõlemale.

•7 cm paksused. 7 CM PAKSUNE KATTEMADRATS on kõige paksemat tüüpi kattemadrats. See kulub väga hästi marjaks ära, kui on vaja katta vormi ja õige toestuse minetanud vana madrats või diivanvoodi. Piisavalt paks kattemadrats tagab kehale vajaliku toe ja ühtlustab kõik vana voodi ebatasasused. Kõige paksem kattemadrats tasub valida siis, kui ilma madratsit või diivanit ennast vahetamata soovitakse magamistingimusi kardinaalselt parandada.

Kuidas valida kattemadratsit - LONAS.EE

Kattemadratsi kõvadus

Kui eelistate magada külili, on parim valida PEHME või keskmise kõvadusega kattemadrats. Vastasel juhul (liigkõva kattemadratsiga) langeb keha tugipunktidele liiga tugev surve ja teie lülisammas väändub. Kui magate pigem selili või kõhuli, eelistage KÕVEMAT KATTEMADRATSIT. Liiga pehme koostisega kattemadrats ei taga sellises asendis magades kehale vajalikku tasakaalu, mis võib kaasa tuua selja-, õla-, kaela-, lülisamba- ja isegi peavalu.

Järeldus

Mugavustunne on subjektiivne ja individuaalne asi. Sobiva kattemadratsi valimisel tuleb hinnata võimalikult palju aspekte, sest iga õigesti läbi mõeldud detail lisab panuse teie maksimaalsele mugavustundele.

Kattemadratsite materjalide, kõvaduse ja paksuse kohta me juba teame, kuid kattemadratsi valimisel ei tasu unustada ka oma isiklikke vajadusi, soovitavat mugavustaset, olemasoleva madratsi või diivanvoodi suurust ja seisukorda, eelarve piire ja muid personaalseid prioriteete. Üksnes teie teate, mida teile päriselt vaja on. Õige magamispind tagab, et ärkate järgmise päeva hommikul erksa ja puhanuna.

Aitab ebamugaval diivanvoodil või vanal madratsil magamise piinadest ... Vaid üks otsus lahutab teid tõelisest õnnest ja mugavusest. Valige õige kattemadrats ning tundke end energilise, tööka ja õnnelikuna. Kui olete korralikult välja puhanud, töötate efektiivsemalt ja tunnete rahulolu päeva jooksul tehtud toimetuste üle.

Kas olete kunagi mõelnud, kui vähesest piisab, et saaksite hakata elama täisväärtuslikku elu? :)

LONASe kattemadratsid

Kattemadrats MEMOSPACE 7 Kattemadrats MEMOSPACE 5 Kattemadrats LONO-TEC II Kattemadrats LONO-TEC I